Duben 2016

Attack on Titan CRACK

30. dubna 2016 v 20:16 | Yui |  Shingeki no kyojin
Tak jsem našla úplně libový a vtipný crack Aot. Mě osobně se nejvíce líbí ta momentka v 2:58 minutě. ^^


Facebook stránka založena!:)

28. dubna 2016 v 16:42 | Yui |  Jiné
Tak jsem teda založila tu facebookovou stránku. Opravdu budu ráda kdyby jste mě tam trochu podpořili ^^


!Kontrola affiliates!

26. dubna 2016 v 9:00 | Yui |  Jiné

Pokud chceš být i nadále u mě v affiliates, vyplň:

- přezdívku
- odkaz na tvůj blog

Pokud se chceš teprv ještě spřátelit -> http://myanimestyle.blog.cz/1603/nabor-affiliates

Kontrola trvá do 5.5.2016


Facebook stránka

25. dubna 2016 v 18:32 | Yui |  Jiné
Tak mě napdalo, že by jsem založila nějakou anime facebookovou stránku, i když jich je docela hodně, myslim, že by to nebyl špatný nápad. Zároveň by stránka byla o Japonsku a jako taková "informátérka" o tomto blogu. Tak co myslíte? Má to vůbec smysl? Podpořili by jste mě a dali "lajk"? :DD


Vyhlášení soutěže - anime, otaku

20. dubna 2016 v 16:36 | Yui
Moc se Vás nezůčastnilo, ale tak aspoň někdo. :) Já bych byla ráda, kdyby mi ti co jsou zde napsaný napsali mail, třeba do komentářů a já vám na něj pošlu diplom. :)

Správné odpověděli:


Soutěž - anime

18. dubna 2016 v 16:44 | Yui |  Jiné
Jelikož je tu pár lidí kvůli Japonsku a pár lidí také jenom kvůli anime, tak dám do soutěže oboje:DD Soutěž je jednoduchá a myslím, že jí zvládne každý.
Tato soutěž je pouze ANIME, ale zítra nebo možná ještě dneska zveřejním soutěž o Japonsku!!


Kaichou wa Maid-sama

17. dubna 2016 v 14:11 | Yui |  Kaichou wa Maid-sama
Středoškolská žačka Misaki Ajuzawa se stala předsetkyní školní rady ve škole, kde jsou především jenom chlapci, jelikož škola byla dříve chlapecká. Misaki se snaží na školu přilákat více dívek. Avšak kluky nenávidí a je na ně proto velmi přísná. Misaki není zrovna moc bohátá, spíše chudá a tak si vydělává peníze jako maidka v Maid cafe. Nikdo se to ale nesmí dozvědět, jinak celá její pověst bude naprosto v háji. Ale někdo na její tajemství přijde a to bude kluk jménem Takumi Usui. Je mezi dívkami velmi populární, jenže Misaki nějak extra nepřitohavol, to se ale brzy změni!


Nom.. nom.. Mě to nějak extra nebailo:D Jako ušlo to, ale já moc nemusím ty obyčejný anime kde jde jenom o lásku atd. Proto se koukám raději na fantasy. No ale každý máme jiný vkus.:DD Jako Usui je prostě naprosto úplně boží! *-* Úplně awwwwww :3333333 I když trochu úchylný:D

Děkuji za 600+ návštěvníků!:3

17. dubna 2016 v 13:41 | Yui |  Jiné
Zrovna nedávno jsem děkovala za 300 návštěvníků a už jsme dosáhli 600+ ! :))
Opět Vám moc děkuju. :)
No ale mám pro Vás takové menší překvapení, jen si budete muset pár dní počkat než se tady na blogu objeví. :33

Jinak také děkuji, že hodně píšete komentáře.
Já mám vždy takový mini infarkt když jdu na blog a najednou vidím, že jsou u jednoho článku, kde ještě před pár dnama bylo 0 komentářů najednou 4. :D
Ono mi to vždy hrozně zvedne náladu a já jsem ráda, že se vám článek líbí i když je to jenom pár obrázků. :D

Takže moc děkuji za vaší návštěvnost! :))))


Grafika

13. dubna 2016 v 19:57 | Yui |  Jiné
Tady tento článek je jen takový informační a hlavně abych to nemusela psát pod každý článek:D Tuto krásnou grafiku mi udělala Queen20 z blogu http://queens-world20.blog.cz/ Takže opravdu moc děkuju. Je to hrozně krásné. :)


O mně

12. dubna 2016 v 17:35 | Yui
Aby jste mě trochu více poznali, tak Vám něco o sobě prozradím. :) Yui opravdu není mé právé jméno, jmenuji se Verča:D Moje první anime bylo Tokyo ghoul a taky to zůstává nejoblíbenějším. Moje pravidlo je: Nikdy se nekoukej na anime když se ti nelíbí opening. :D A timhle se opravdu řídím!:D Když poslouchám nějaký opening, často si představuju ve své mysli jak jsem jakoby superhrdinka, všude kolem mého baráku jsou titání, já mám na sobě výstroj pro prostorové manévrování a jakoby na zádech v takový tý kapsičce na oblečení mám Katany kterýma je zabíjím:DDD Hold už jsem taková:D Sama pro sebe se učim Japonštinu což je mnohem lepší než kdyby jsem chodila na nějaké kurzy. Takhle se jí jdu prostě učit kdy se mi zachce a nikdo mě do toho nenutí:D Když dokoukám nějaké suprové anime, mám často několik dní po tom co jsem ho dokoukala docela depku ._. Mám nejlepší kamarádku z blogu descendats.blog.cz a obě jakoby jsme mluvily jinou řečí než ostatní lidi:DD


Tituly u jmen

9. dubna 2016 v 12:48 | Mei Shinako |  Zajímavoti
V japonštině se obvykle za jménem člověka používají zdvořilostní tituly, toho jste si určitě všimli (například při koukání na anime).

V Japonsku je používání těchto titulů považováno za velmi důležité. Vynechání nebo zapomenutí titulu vypovídá o tom, že dotyčná osoba nemá dobré vychování. Existuje několik výjimek, kdy se za jméno nic nepřidává. Žádný z titulů nepoužijeme, když mluvíme o rodinných příslušnících nebo když jako členové jedné skupiny mluvíme o někom z jiné skupiny.
Běžné tituly:

San: San さん je nejběžnější zdvořilostní titul, odpovídá našemu pan, paní nebo slečna. "San" se nemusí používat pouze za jménem osoby, ale například i za profesí nebo podobně. Například v knihkupectví můžeme prodavače oslovit "honya-san", což by znamenalo "pane knihkupče".

Kun: Kun 君 je neformální oslovení blízké osoby, nejčastěji se používá při oslovení mužů. Senioři takto například oslovují juniory, stejně tak se oslovují i muži přibližně stejného věku a postavení a také se tak oslovují všechny malé děti mužského pohlaví.

Chan: Chan ちゃん (čteme "čan") je přípona, kterou použijeme při oslovení dětí, zvířat a lidí, které známe odmalička. Pokud chceme použít "chan" pro dospělé, které neznáme odmala, tak to vyžaduje důvěrnou znalost dotyčného, pro ženy je třeba o něco méně důvěrnosti než pro muže. Použití "chan" za celé jméno je o něco málo méně důvěrné, než když "chan" použijeme za zkrácenou verzi jména.

Sensei: Sensei 先生 (čteme "sensé"), toto slovo je odvozeno ze slov "xiān shēng" z mandarínské čínštiny, což znamená mistr. Používá se při oslovení učitelů, doktorů, právníků, politiků a jiných autorit. Tímto oslovením dáváme najevo respekt někomu, kdo dosáhl jistého úspěchu v nějaké činnosti. Např. fanoušci mangy oslovují autory manga komixů jako "sensei", autor Naruta je tedy oslovován jako Kishimoto-sensei.

Sama: Sama 様 je uctivá verze od "san". Použijeme při oslovení někoho, kdo má mnohem vyšší postavení než my (např. [[Sarutobi|Hokage-sama]]). V obchodním prostředí se používá pro oslovení zákazníků. Pozor na použití, někdy to může vyznít, že si z dotyčného děláte srandu, když používáte tuto velmi zdvořilou příponu. Sama se také často používá u jmen v poštovních adresách a také v obchodních e-mailech.

Dono (Tono): Dono a tono, oboje psáno 殿, zhruba znamená "lord". V dnešním jazyce se už nepoužívá, i když se může sem tam objevit v korespondenci. Lze to také zahlédnout na lékařských předpisech nebo písemných oceněních. Pozn.: fandové mangy a anime si možná všimli, že toto oslovení není zas tak neobvyklé. Je zde použito ve dvou formách - pokorné a rovnocenné. V pokorné verzi znamená něco méně než "sama" ale více než "san". V rovnocenné verzi se takto mohou oslovovat mocné a důležité osoby mezi sebou.

Ue: Ue 上 doslovně přeloženo znamená "nad" a tím pádem znamená více respektu. Toto oslovení se už moc nepoužívá, lze ho slyšet už jen ve spojení chichi-ue 父上 (čteme čiči-ue) a haha-ue 母上, když zdvořile oslovujeme otce nebo matku.

Iemoto: Iemoto 家元 je zdvořilejší verze "sensei", používá se pro oslovení nejvýše postavených osob ve škole (ředitel) nebo vedoucích kroužků zabývajících se tradičními uměními (kaligrafie, ikebana, čajové obřady).Výstroj pro prostorové manévrování a výškové kategorie

9. dubna 2016 v 9:46 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Nákres výstroje pro prostorové manévrování
Výškové kategorie

Nákres výstroje pro prostorové manévrování, část 3.
<Větrák>
Plyn je přímo vháněn do větráku, čímž způsobuje jeho rotaci.
Jeho výkon se reguluje nastavením tlaku plynu.

!Popravdě jsem dlouhou dobu přemýšlela jestli tam má být napsaný "plyn", ale nakonec mi tam nic jiného nevycházelo. Každopádně varuji, že to tak být nemusí!


Shéma výškových kategorií
(viz obrázek)


Sword art online

7. dubna 2016 v 15:33 | Yui |  Sword art online
Byla vynalezena virtuální hrá MMORPG Sword art online (SAO) - lidé se na hru připojí a objeví se ve světě SAO, kde hrají se svým virtuálním tělem a jejich pravé tělo je spojené s přístrojem díky kterému se hráči mohou připojit. Hlavní postava Kazuta Kirigaji se do SAO přihlásí s přezdívkou Kirito. Ale jednoho dne se hráči nebudou moc odhlásit. Můžou hru opustit pouze když ji dokončí, tudíž se musí dostat do posledního patra hry. Má to však ještě jeden háček. Pokud někdo ve hře zemře, zemře i v reálném světě. Dokáže Kirito hru dokončit?Tak tohle je jedno z nejlepších anime! Z počátku mě to nebavilo a myslela jsem si, že to vzdám, ale ono se to teda pěkně rozjelo:D Opravdu super anime a určitě se na to koukněte. Někdy u těch dílů když byl Kirito v reálném světe, myslim že díly 13+ tak jsem brečela jako želva. Bylo to takové hrozně smutné a zároveň dojemné. Za 2 dny jsem to dokoukala. Ale musím říct, že už mě nebavilo když byl v jiné hře kde byl víla nebo co to bylo ._. Každopádně to bylo
nej-bombo-ultra-nejlepší anime!:3 :D No ale moc se mi nechce na Sword art online II. Tak uvidíme mno.

Ikonky

7. dubna 2016 v 14:41 | YuiSoutěže?

6. dubna 2016 v 12:13 | Yui |  Jiné
Ahoj, tak mě napadlo, že by jsem aspoň jednou do měsíce mohla udělat nějakou soutěž. Nicméně nejsem zrovna bohatý človíček, takže ceny nebudou nějak mega velké. Třeba nějaké otaku placky nebo něco takového. Určitě napište jestli by se Vám to líbilo a já bych někdy takovou soutěž udělala:DD


AF13 - Japonština v anime pro úplné začátečníky

4. dubna 2016 v 11:40 | Yui |  Jiné
Pokud se chcete z Japonštiny naučit aspoň trochu ty základy, tohle video je určené přímo pro Vás! Z toho videa je to opravdu hodně jednoduché a já jsem se to z něho lehce naučila.
:)


Sekai-ichi hatsukoi

4. dubna 2016 v 11:37 | Yui
Ricu si najde práci, jako editor mangy. I když o této práci nevěděl, Ricu je ochotný se vše naučit. Po chvilce zjistí, že jeho šéf je jeho dřívější láska ze střední školy a jejich rozchod byl pouze jeden velký omyl. Takano, jeho šéf se bude snažit Ricu získat zpět.

Sekai-ichi hatsukoi má stejného autora jako Junjou romantica. :33


Tohle anime bylo moje první yaoi. Hodně mě to bavilo, ale Ricu mohl Takanovi dávat víc lásky:(((. Bohužel jsou tam i další páry, které mě moc nebaví, ale tak co už, stejné jako Junjou romantica. Pro Yaoistky jako jsem já, je to fakt super anime, takže ho jen a jen doporučuji!:)

Kaneki a Touka

3. dubna 2016 v 9:57 | Yui |  Tokyo ghoul
♥♥♥
♥♥♥

Animefest 2015 - reportáž

2. dubna 2016 v 17:32 | Yui |  Jiné
Našla jsem video, jaké to bylo na Animefestu. Já osobně jsem tam ještě nebyla, ale určitě bych tam chtěla jít!:)


Kaneki vs Yamori (jason) -tokyo ghoul

1. dubna 2016 v 19:30 | Yui |  Tokyo ghoul
Jak tam všechno kryjou tím černým >.<


Obyvatelstvo

1. dubna 2016 v 16:47 | Yui |  Zajímavoti

Počet obyvatel Japonska je odhadován na 127,1 milionu, s 80% žijícími na Honšú. Japonská společnost je jazykově i kulturně homogenní, složená z 98,5% etnických Japonců, s malým počtem zahraničních pracovníků.
 • muži: 62,252 mil.
 • ženy: 65,183 mil.
 • Ekonomicky činné obyvatelstvo: 66,990 miliónu (k 31. 12. 2001)
 • Absolutní roční přírůstek obyvatelstva k 1. 10. 2002: cca 145 000 obyvatel
 • Relativní průměrný roční přírůstek obyvatelstva v roce 2002: 0,11 %
 • Demografické složení v roce 2002:
 • děti do 15 let: 14,2 % populace
 • osoby nad 65 let: 18,5 % populace
Průměrná délka dožití:
 • muži 77,73 let
 • ženy 84,64 let
Národnostní složení:
 • Japonci (98,3 %)
 • ostatní národnosti:
 • Korejci(632 tis.)
 • Číňané (381 tis.)
 • Brazilci (265 tis.)
 • Filipínci (157 tis.)
 • Američané (46 tis.)
 • Peruánci (50 tis.)
 • Thajci (24 tis.)
 • Britové (15 tis.)
 • Vietnamci (14 tis.)
Celkem žije v Japonsku přes 1,78 mil. nejaponského obyvatelstva

Shingeki no kyojin CHIBI

1. dubna 2016 v 15:20 | Yui |  Shingeki no kyojin


:DDDD
↓↓↓