Březen 2016

Junjou romantica OVA

31. března 2016 v 18:59 | Yui |  Junjou romantica

Nedávno jsem narazila na Junjou romantica OVA, tak ho sem dávám, i když o něm určitě milovnící JN ví, ale kdyby náhodou...:33 Jenom je blbý, že do jednoho dílu nacpali všechny 3 páry, a tak je to takové zvláštní. A zase mi tam chybí víc milování. .-. Jsem velká yaoistka, tak co čekat:DVýsledek obrázku pro junjou romantica ova
Výsledek obrázku pro junjou romantica ova
Výsledek obrázku pro junjou romantica ova


Kreslení anime:)))

30. března 2016 v 19:05 | Yui |  Jiné
Tak se chci zeptat, jestli tu taky někdo rád kreslí anime či mangu? Já hozně ráda. Tedy nejčastěji na normálním papíře s tužkou, ale občas taky na počítači. Tohle jsou jen takové mé ještě stále nedodělaný práce:> Nom.. mám se ještě hodně co učit:---------)))

Takhle nějak se sama sebe představuji jako v anime:DD
Oko bude černý jako májí ghoulové ˘^˘


Zde se mi chtěl prostě nějaký ghoul kreslit, tak jsem nějakého udělalal.
Ten opravdu potřebuje hodně opravit, hlavně ty vlasy:D


Hybrid child

29. března 2016 v 14:58 | Yui |  Hybrid child

Příběh vyprávý o stvořiteli (Kurodo) hybridních dětí. Děti nejsou roboti, ani loutky. Rostou podle toho, jak je jejich majitelé milují. Vypadají úplně jako lidé, že je těžké je poznat. První díl je o Izumi, který v děctví našel hybrid dítě Hazukiho, které si přivlastnil, jelikož nikoho neměl. Teď už je Izumi dospělejší a Hazuki taky. Bohužel je Hazuki starý typ Hybrid child, takže bude mít potíže. Druhý díl je o Ichiho, který má hybrid dítě Yuzua, Yuzuo se trápí tím, že nemůže vyrůst. Další dvě části se věnují už pouze jenom stvořiteli hybridních dětí.


Mně se anime docela líbilo. Ale když už jsem prostě viděla Junjou romantica, nic mi nepřijde tak dobré:3 Hlavně mi tam chybělo víc toho, em.. jak bych to nazvala?:D Milování!:D Takže s tím nejsem úplně spokojena, ale zase to neni nějak hrozný. U druhýho dílu jsem měla slzy na krajíčku oka, protože to bylo tak dojemné!>.<

Higurashi no naku koro ni

28. března 2016 v 17:40 | Yui |  Higurashi No Naku Koro Ni
Tak jsem aktivní už dneska, jelikož byla změna plánu. :D Každopádně jsem si pro Vás připravila recenzi na jedno moc dobré anime! :) Já už ani nevim, jaké anime sem mám dávat dřív. >.< Mám pro Vás připravené ještě dva yaoi. :33 A všem přeji krásné velikonoce!

Příběch se nachází v malém městečku Hinamizawa. Každý rok na Watanagashi česání vlny někdo záhadně umře a další člověk zmizí, údajně kvůli Oyashirově kledbě. Hlavní hrdina Maebara Keiichi je v clubu se svýma kamarádkama kde společně hrají hry, ale jsou jeho přátelé opravdu přátelé? A mají s úmrtími něco společného?


Tak tohle bylo zvláštní anime. První díly ok, ale potom jsem to teda absolutně nechápala. Já osobně doporučuji aby jste si před tím, než se na určitý díl kouknete, přečetli komentáře. U některých dílů je to opravdu potřeba. Jako.. oni tam umřou a pak v dalších dílech jsou zase živý. Why not... Ale neříkám, že je to úplně špatné, ačkoliv občas je to tam nechutné. Například, jak si Shion nějak divně trhala nechty nebo co to tam bylo. :D Ale dá se to přežít. C: Jakoby ke konci to už pochopíte. :33

Překonání 300 návštěvníků!

26. března 2016 v 16:26 | Yui |  Jiné

Ahoj otakáčci! ^-^
Moc by sem vám chtěla poděkovat za překonání 300 návštěvníků blogu.
Jakoby to bylo včera co jsem se radovala ze stovky.>.<
Každý, kdo zde byl alespoň jednou, se podílel na tomhle čísle. *-*
Toto je takový menší článek, ale jen co přijedu z hor, budu sem dávat trochu pořádný články! :3
Takže ještě jednou moc děkuju.

Nejlepší páry?:D

21. března 2016 v 15:37 | Yui |  Jiné
Konichiwa! ^-^

Kdo by byl podle Vás nejlepší pár? >.<
Já myslim, že asi ze Snk Mikasa a Levi.
I když se to teda asi nikdy nestane, ale bylo by to hrzoně kawaii. *----*


A nebo..
Co takový Kaneki a Hinami?:D
Tedá..
Až by trochu vyrosla, nebo tak něco. :33
To by bylo boží! Cx

Ale lepší by byl Ciel z Kursohitsuji a Hinami!
:DD


Napište do komentářů váš nejoblíbenější pár a nebo jak by jste si ho představovali. :)
Yaoi - POVOLENO :D

Wattpad - opraveno:D

20. března 2016 v 13:07 | Yui |  Jiné
Tak jsem trochu víc přepsala příběh na wattpadu. Přišlo mi to takové moc rychlé.:D ZDE

Pauza.

18. března 2016 v 15:19 | Yui
Chi Vás imformovat o tom, že si na pár dní dám pauzu od blogu. Potřebuji nashromáždit pár článků a taky si od blogu na chvilku odpočinou. Takže asi 3 - 5 dní bez aktivity. Děkuji za pochopení.:))

Chibi Tokyo Ghoul

16. března 2016 v 19:38 | Yui |  Tokyo ghoul


Geografie

16. března 2016 v 17:18 | Yui |  Zajímavoti

Japonsko leží na východním okraji asijského kontinentu. Stát je tvořen řetězem ostrovů v západní části Tichého oceánu. Největší ostrovy jsou (od severu k jihu) Hokkaidó (北海道), Honšú (本州, největší ostrov), Šikoku (四国), a Kjúšú (九州). K těmto ostrovům patří i skupina menších ostrovů v bezprostřední blízkosti i ostrovy více vzdálené např. Okinawa. Celková délka pobřeží všech ostrovů je 33 889 km.

Japonsko je země z velké části hornatá. Nejvyšší horou je Fudži (3776 m), další nejvyšší hory jsou uvedeny v seznamu japonských třítisícovek, nejprominentnější hory jsou v seznamu japonských ultras. Lidé se soustřeďují převážně do pobřežních oblastí. Hustota obyvatelstva je velmi vysoká; Japonsko je, co se týče hustoty zalidnění, 30. na světě.

Slabá zemětřesení jsou častá, protože Japonsko se nachází na hranici tří tektonických desek. Velká zemětřesení se vyskytnou během každého století několikrát a často také vyvolají vlny tsunami. Poslední velká zemětřesení byla v letech 1923 (Velké zemětřesení v Kantó, 8,3 stupně), 1995 (Zemětřesení v Kóbe, 7,2 stupně), 2004 (oblast Čúecu, 6,9 stupně) a 2011 (Zemětřesení a tsunami v Tóhoku, 8,9 stupně), které pravděpodobně připravilo největší katastrofu od 2. světové války. Počet mrtvých se odhaduje až na 11 000 a čtvrt miliónu lidí připravily živly o domov.

Podnebí Japonska je oceánické, vlhké a monzunové, ale díky rozloze země se klima v různých oblastech liší. Období dešťů začíná na Okinawě počátkem května, na ostrově Honšú pak uprostřed června, kde trvá cca 6 týdnů. Na přelomu léta a podzimu přinášejí silné deště také tajfuny.

Corpse Party: Tortured Souls

15. března 2016 v 18:58 | Yui |  Corpse Party: Tortured Souls
Anime je o devíti člené partě kamarádů, kteří zkusí kouzlo přátelství, aby spolu zůstali na vždy. Ale nějak se to zvrtne a najednou se všichni objeví v neznámé škole. Jsou od sebe oddělený. Někteří jsou po dvou, někteří po jednom. Bojují o přežití, jelikož v tý škole nejsou sami. Jsou tam s nimi duchové zabitých dětí, kteří hledají svůj jaksi useknutý či brutálně ušmiknutý jazyk.:D


Mně osobně to přišlo takové.. až moc kouzelné. A taky se teda musím přiznat, že jsem se trochu bála, ale tak s tím musíte počítat když se koukáte na horor.:D Umřeli tam moje oblíbené postavy a konec mě dost zamrzel. :C Já nechci moc spoilerovat, ale když ono to prostě jinak nejde.:D Je mi líto té holčičky která se jmenovala Yuka. :< No a co teprv postava Naomi?! Je teda pěkná blbka. :D Ona si tam celý ten horor prosedí na záchodě, zatím co tam všichni umírají a přesto se dostane pryč. To mi prostě přijde úplně sobecký. Pokud máte rádi jako fakt velký psycho anime, tak je to pro Vás. Ale moc to nedoporučuji pro slabší povahy. A hlavně přitom nejezte! Obzvlášť špagety.


Kdo byl ženský typ obra?

15. března 2016 v 15:41 | Yui |  Shingeki no kyojin
Je tu taková menší hádanka! :)
Stačí, když do komentářů napíšete, kdo byl v Shingeki no kyojin ženský typ obra.
Ti co odpoví správně, jeho blog bude na 3 dny v mém menu. ^-^
Zapojit se můžete do 18.3.

Annie


Mikasa


Petra


Sasha


Wattpad

14. března 2016 v 18:05 | Yui |  Jiné
Ahoj, jen Vás chci upozornit, že jsem se nedávno zaregistovala na wattpadu. Dneska jsem tam přidala příběh Démoni Tokya. Takže budu ráda, když si příběh přečtete. :) Děkuji moc. ZDE

Snk - Nákres výstroje na prostorové manévrování

14. března 2016 v 13:58 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Nákres vystroje pro prostorové mánévrování


Nákres výstroje na prostorové manévrování, část 1.
<Navíjecí buben>
Na velkých cívkách jsou namotaná
ocelová lanka. Po stranách jsou dvě osy
které se točí nezávisle na sobě.Nákres výstroje na prostorové mánévrování, část 2.
<Pohonný systém>
Pohonný systém je záhadou.
(Technické údaje a vývojová data jsou tajemstvím.)
<Plynové láhve>
Plyn je stlačen a vypuštěn do pohonného systému.


Hry narození

13. března 2016 v 21:25 | Yui |  Jiné
Tak jsem opět bloudila na facebooku, a našla jsem tam super, dá se říct "hry" narození.:D Myslím, že to pochopí každý. :>
Obrázek mám z této stránky ZDE

Zde mi vyšlo Šprt v Another. :3
Zde mi vyšla Misaki Mei ˘^˘Vampire knight

13. března 2016 v 11:02 | Yui |  Vampire Knight
Anime je o dívce Yuuki, která když byla malá, byla ve velkém nebezpečí. Chtěl napadnout upír, který je takzvaný level E, ale zachránil jí Kaname Kuran, který byl taktéž upír, na rozdíl od levelu E se umí ovládat. Je čistokrevný. Yuuki je do něj od té doby zamilovaná. Jeji "otec" Kaien Cross založil školu kde jsou obyčejní lidé, ale hned vedle nich je noční třída. V noční třídě jsou jenom upíři. Kaien tím chce ukončit boj mezi lidmi a upíry. Nikdo z denní třídy neví, že jsou studenti z noční třídy upíři. Yuuki se stala prefektem společně s klukem, kterého zná už od děctví, jelikož mu zlá upírka zabila rodiče, musel se k Yuuki a Kaienovi nastěhovat. Jmenuje se Kiryuu Zero. Ti jediný o tajemství noční třídy vědí.

Gif nekopírovat! Je mojí tvorbou!

Tak to by byl obsah a teď jdeme k mému hodnocení.:D Musím říct, že tohle anime se mi moc libílo. Kadý díl prozrazoval víc a víc o minulosti jak Yuuki, tak i Zerovo. Každý díl byl i víc napínavější. Hodně se mi líbí Zero!^-^ Jediné co mi vadilo byl ten úplný konec. Hlavně jak Zero řekl Yuuki ,,Jednou tě přijdu zabít." Nebo tak něco. .-. Jako..??? :DD Co to mělo znamenat?
Opravdu doufám, že bude další série, protože takhle to přece skončit nemohlo! >.< Ale nejhorší bylo to, že Kaname je Yuukin, nom to se dozvíte:D !! * Yuuki je veliký protiklad Yui Komori z Diabolik lovers!! Teda aspoň mně to tak přijde. :> Aspoň proti těm upírům trochu bojuje, a né, že ze sebe jen tak nechá cucat krev. .-. Jako je pravda, že dávala svojí krev Zerovi, ale to byl její kamarád, takže se to nepočítá.:D Když to tak shrnu, Vampire knight není vůbec špatný anime, takže ho moc doporučuji. :)Snk - Hradby

12. března 2016 v 13:02 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Hradby

Gif nekopírovat! Je mojí tvorbou!

Hradby, část 1.
Lidstvo je obehnáno třemi hradbami.
Nejvzdálenější je Mariina hradba,
uprostřed je Rosina
a v úplném středu je hradba Siny.Hradby, část 2.
Vzdálenost mezi jednotlivými hradbami je téměř stejná.
Mariina hradba je od té Rosiny vzdálenost přibližně 100 km,
tu pak od Sinyny hradby dělí vzdálenost 130 km.
Tak vytváří poloměr přibližně o velikosti 250 km.Kultura

12. března 2016 v 11:47 | Yui |  Zajímavoti

Velmi známé je japonské umění krásného písma - kaligrafie, komiksy - manga (čtou se, jak je pro Japonsko typické, zprava doleva), origami (skládačky z papíru), ikebana (umění aranžování květin), a čajové obřady.

Významným symbolem Japonska je i kimono (tradiční japonský oděv), mnohdy viděný na umělkyních zvaných gejša (společnice, které baví tradičními tanci, hrou na hudební nástroje, příjemnou konverzací apod.); třebaže se jako běžný oděv již téměř nenosí, často (v rodinách či u osob ctících tradici) je používán při významných příležitostech (svatba ap.)

Tradiční japonské divadlo a japonské divadlo kjógen byly vyhlášeny jako světové nemateriální kulturní dědictví UNESCO.

Japonská kinematografie obohatila filmy o žánry:
  • Anime - jde o kreslené filmy, či seriály
  • džidaigeki - japonské historické filmy o samurajích
  • japonský horor (J-horor), filmy s obřími netvory (kaidžú)

Snk - Extra kalená ocel

12. března 2016 v 11:15 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Extra kalená ocel


Extra kalená ocel, část 1.
Silný, ale přesto ohebný kov, který prosekne obří maso.
Jednoduché čepele vykované z tohoto materiálu
jsou dobře známe zbraně vojáků.Extra kalená ocel, část 2.
Vysoké pece v průmyslových městech
jsou pro tavení této oceli nezbytné,
což znamená, že nemohou být vyrobeny nikde jinde.Sukitte Ii na yo

11. března 2016 v 17:45 | Yui |  Sukitte Ii na yo
UŽ dlouho tu nebyla žádná recenze, tak jsem se rozhodla, že zde zvřejním jedno z mých nejolíbenějších anime. Sukitte Ii na yo, neboli Say "I Love You". Tohle anime bych doporučovala spíš holkám. Je to hodně romantický ^-^. Je to o dívce jménem Tichabana Mei, která nemá žádné kamarády, a vlastně je ani nepotřebuje. Je přesvědčená o tom, že by jí dřív nebo později zradili. Ale jednoho dne se nedorozuměním seznamí s populárním klukem, jmenuje se Yamato Kurasawu, a to tak, že ho kopne. .-.. Mei když šla myslim, že domů? :D Všimla si, že jí někdo pronásleduje. Nezbylo jí nic jiného, než zavolat Yamatovi, aby přišel na pomoc. Yamato musel předstírat, že je Mein kluk, a tak jí i políbil, a tím jí nechal ten pronásledovatel na pokoji. Ale samozřejmě to byl Mein první polibek. ^w^ Potom už se víc seznamovali a Yamato si Mei velice oblíbil. *u* Je to hrozně pěkné. :> Moc mě to bavilo. Je to takové opravdu holčičí. C:
Bohužel jsem jiný obrázek nenašla, tak sem dám přímo obrázek z mangy.


SnK - Kanóny na hradbách

11. března 2016 v 9:32 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Kanóny na hradbách

Gif nekopírovat! Je mojí tvorbou!

Kanóny na hradbách, část 1.
Před vynálezem na prostorové manévrování
byly kanóny hlavní zbraní lidstva.
Aby vykonpenzovali nedostatek pohyblivosti,
byly napevno přidělány na vrchol hradeb
a upraveny k tomuto využití.Kanóny na hradbách, část 2.
Kartáčové náboje - Povětšinou ne smrtící, ale účinné
dokáží zpomalit postup obrů.
Výbušné náboje - Velice smrtící,
ale s nízkou přesností.
Je tudíž těžké zamířit cíl a trefit.Koho máte radši?

10. března 2016 v 10:59 | Yui |  Diabolik lovers
Tak tady je něco pro fanoušky Diabolik lovers. ^w^Když rozkliknete tento článek, máte pod ním anketu. Jednoduše si zvolte toho, koho máte radši. :)
SnK - Desítka nejlepších kadetů ze 104. jednotky

10. března 2016 v 10:13 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Desítka nejlepších kadetů ze 104. jednotky

Gif nekopírovat! Je mojí tvorbou!

#10: Krista Lenzová
9#: Sasha Brausová
#8: Connie Springer
#7: Marco Bodt
#6: Jean Kirschstein


#5: Eren Jaeger
#4: Annie Leonhardtová
#3: Berthold Huber
#2: Reiner Braun
#1: Mikasa Ackermanová
SnK - Trénink prostorových manévrů

9. března 2016 v 19:34 | Yui
Shingeki no kyojin
Informace dostupné pro veřejnost
Trénink prostorových manévrů

Gif nekopírovat! Je mojí tvorbou!

Trénink prostorových manévrů, část 1.
Naučit se prostorovému manévrování
je velice obtížné a vyžaduje,
aby voják přešel z dvojrozměrného
na trojrozměrné prostorové vnímáníTrénink prostorových manévrů, část 1.
Tato činnost vyžaduje výdrž,
sílu v nohách, výtečnou prostorovou orientaci
a odvahu, aby voják nepropadl panice.
draci-kridlo.cz

8. března 2016 v 12:46 | Yui |  Jiné
Začínám přemýšlet o tom, že udělám samostatnou rubriku na tyhle otaku obchůdky.:D Nicméně jsem našla noví e-shop, kde toho mají teda taky spousta! Mně se tam hodně líbí tyhle placky >ZDE< Jakože něco ve stylu I love anime atd. :33 Takže taky určitě doporučuji se tam kouknout. Myslim, že tam si vybere asi každý. Jo a k těm plackám.. jsou ještě ke všemu docela levné, takže to je u mě taky veliký plus! Teď jsem to ještě projížděla, a tohle prostě musim mít! >.< ZDE. Nejradši bych si tam koupila úplně všechno! ^-^ Tak já už jsem svůj názor řekla, a vy se tam koukněte, protože je to bomba! :)


Diabolik lovers - postavy

8. března 2016 v 12:21 | Yui |  Diabolik lovers

Yui Komori
Neschopná. ^-^

Ayato Sakamaki
Love forever! ^w^

Shuu Sakamaki
Takovej kliďas. :3

Reiji Sakamaki
Nemám ho ráda. C:

Subaru Sakamaki
Sexyyyy *-*

Laito Sakamaki
Úchyl?! :D

Kanato Sakamaki
Kawaii. >.<

Cordelie
Blbka.:D

Azusa Mukami
Takový 2. Kanato. :D

Kou Mukami
Vrr! :3

Ruki Mukami
<33

Yuma Mukami
^u^

Celosvětově známe japonské výrazy

8. března 2016 v 9:27 | Yui |  Zajímavoti

Mezi celosvětově známé japonské výrazy patří například:
aikido - bojové umění
bonsaj - (zakrslý stromeček, jehož vzhled má napodobovat tvary velkých stromů v přírodě)
drift - automobilový sport (řízený smyk) vzniklý v Japonsku
gejša (společnice) kamikaze ("božský vítr" - sebevražední letci za 2. sv. války)
judo - bojové umění vzniklé v Japonsku
karate - bojové umění
katana - japonský samurajský meč lehce šavlovitého tvaru
nindža - nájemný vrah, špión
sakura - japonská třešeň
samuraj - bojovník, ekvivalent evropského rytíře
seppuku, vulgárně harakiri - obřadní sebevražda mečem pro zachování cti
sumó - tradiční japonský zápas
suši - tradiční japonské jídlo připravované z rýže, ryb a mořských řas
cunami (anglický přepis tsunami, z výrazu 津波 znamenajícího vlna v přístavu) - jedna nebo několik po sobě jdoucích vln na hladině moře, které vznikají při silném zemětřesení pod hladinou moře, podmořském sesuvu nebo dopadu meteoritu do moře nebo jeho blízkosti

Oblíbený a známý je i sójový tvaroh tofu; dále šóju (sójová omáčka) a pasta miso (ze zkvašené rýže, obilí a sójových bobů).

Z mé zkušenosti doporučuji suši s lososem. Mňamka! :3
Zdroj: Wikipedie

Mangashop.cz

7. března 2016 v 14:55 | Yui |  Jiné
Před chvilkou jsem se koukala na internetu kde se dá tady v Česku sehnat manga, a potom jsem našla tohle! Tento úžasný manga obchod! Je tam naprosto vše. Je veliká pravděpodobnost, že si něco objednám, ale víte v čem je problém? Absolutně nevím co přesně si mám objednat. >-< Hodně se mi líbí tento >zápisník<, známý jako death note. Něco jsem si o něm četla, a prý jsou tam zapsaná všechna jména, které tam Lajt zapsal!No nekupte to! :D No ale potom tam je i moje oblíbené anime Tokyo Ghoul, kde mají teda taky spousty věcí, a já nevím co si vybrat. >_< Každopádně tento obchůdek doporučuji! Najdete tam věci od plakátu až po cosplaye. ^-^


Death note

7. března 2016 v 11:16 | Yui |  Death note
Death note bylo moje 2. anime. ^-^ Bezchybné! Je o tom, že student jménem LightYagami najde zápisník, ale né jen tak obyčejný! Když se do něj zapíše jakékoli jméno živého člověka, zemře. Nejdříve bude zabíjet zločince, no a potom to bude směřovat až bůhví kam. :D Popravdě moc nevím, co o tom dál napsat. Každá věta by byla spoiler! :D Nom.. určitě se na to koukněte a uvidíte sami. Je tam dost překvapivých situací. ˘^˘


Nábor affiliates

6. března 2016 v 20:31 | Yui
Ráda spřátelím blog. ヽ(o♡o)/
Pokud máte zájem, napiště do komentářů:

1. Adresu blogu
2. Přezdívku/jméno
3. Nejoblíbenější anime (Totiž.. potřebuji nějaké tipy:D)
4. Jak dlouho už anime znáš (anime, jako celkově:D)
5. Dej si mě taky do affiliates/sb

Škrtlý bod neplatí

10 důvodů, proč sledovat anime

6. března 2016 v 15:45 | Yui |  Jiné
1. Dozvíte se víc o Japonsku
2. Trochu se naučíte Japonsky
3. Potom se nebudete bát hororů.
(Myslím to tak, že když se třba koukáte na horor, potom se vědšinou lidi bojí, ale já si říkám, že když se mi zjeví nějaká ta hororová postava, znamená to, že se mi kdykoliv může zjevit i Kaneki.^-^)
4. Takových anime je opravdu hodně, takže máte jistotu, že Vám to vystačí na celý život.
(Teda pokud jste otaku, tak jenom na půlku života.:3)
5. Zjistíte, jaký je život, když jsou spolu 2 chlapi.:D
(Existuje i yaoi anime. ˘^˘)
6. Chcete poznat víc písniček? Stačí se kouknout na anime! Openingy nikdy neomrzí. *w*
7. Často jsou k anime nějaká ty Ováčka.
(OVA jsou jakoby takové přídavky)
8. Anime je jako droga, když začnete, nebudete moc přestat.
9. Když budete sledovat anime, je dobré číst mangu, tím pádem jí číst začnete,v tom případě si zlepšíte čtení.
(Nic jinýho mě už opravdu nenapadlo.:DD)
10. Anime má úplně všechny druhy žánrů! Od romantiky až po pořádné psycho anime!


Jak zní tvoje jméno japonsky?

6. března 2016 v 13:08 | Yui |  Jiné
Jen tak jsem brouzdala facebookem, a co nevidim? ^-^ Tuthle super fotku. :3 Určitě se koukněte jaké je vaše jméno v japonštině, je to opravdu zajímavé. :D Moje je Rukushimotokimeka. :DD ^w^


Diabolik lovers

5. března 2016 v 12:48 | Yui |  Diabolik lovers
Dnešní anime se jmenuje Diabolik lovers. S upírama. ^w^ Je to o dívce Yui, která se musela přestěhovat k "upířím bratrům", kteří když mají žízeň, tak si od ní prostě jen tak cucnou. O-O Jako.. být na jejím místě, já bych jim tam pálila facky jak zběsilá! :D Ale přijde mi, jako kdyby si to užívala když jí berou krev. A hlavně si tam z ní cucaj nějak často. :D Se divim, že ta holka ještě žije. *x* Ale neni to zase tak špatný. :D Líbí se mi tam Ayato! ^-^ A nebo Subaru! ˘^˘ Já to mám nějak tak, že v každým anime na který se koukám, musí být aspoň 1 hezký kluk. ^u^ Tady u tohoto anime prostě nemůžu říct, že mě to nebavilo. Každý díl mě bavil! :DD Jen škoda, že je každý díl tak krátký. :< 15 min. :< Takže se na to určitě koukněte. :33

Postavy >ZDE<


Mirai Nikki

4. března 2016 v 14:48 | Yui |  Mirai Nikki
Psycho anime. ^-^ Abych pravdu řekla, přišlo mi to takové všechno trochu divné. :D Jako ta Yuna zabije svoje rodiče, zabíjí si tam normálně lidi, a i tak si tam může běhat po světě jak chce. :D Jako, že jí policie ani nezavřela nebo tak něco. O.o Jinak Yukki byl fakt příšerný. Pořád se tam jenom bál. Z počátku nebyl ani schopný tam někoho zabít. Pořád jenom zneužíval Yunu. :I Tohle anime je vlastně o tom, že bůh Deus dá 12 ti lidem jaký si ,,deník budoucosti" a tim vlastně vědí co se stane, ale budoucnost se vždy může změnit. No a těch 12 lidí mají za úkol se navzájem zabíjet do doby, co zbyde poslední člověk. Ten se potom stane bohem místo Deuse. Trochu mi to připomíná film Hunger Games.:D Já mám teda nejradši dévátou. ^w^ Ale vadí mi, že už snad 2x přišla o ruku. :I. :D
Japonsko

4. března 2016 v 14:18 | Yui |  Zajímavoti

japonsky: 日本国

Japonsko je císařský ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu. Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce: 日 (ni, slunce) 本 (hon, původ) 国 (koku, země). Čínsky se tytéž znaky čtou Ž'-pen-kuo, odtud zřejmě pocházejí názvy v evropských jazycích (francouzské Japon [žapon], anglické Japan [dž'pen]). Symbolem Japonska je sopka Fudži (Fudži-san), které nerodilí mluvčí někdy nesprávně říkají Fudži-jama, což vzniká špatným čtením znaku pro horu (japonské čtení "jama" zaměněno za sinojaponské čtení "san"

Junjou romantica

3. března 2016 v 14:40 | Yui |  Junjou romantica
První yaoi na tomto blogu. ^-^ Musím se přiznat, že já mám yaoi anime docela ráda. :3 Junjou romantica patří k mým oblíbeným. Jsou tam vlastně tři páry, tudíž tři příběhy. Junjou romantica, junjou egoist a junjou terroris. (Ten třetí název je úplně boží.:33) K prvnímu páru Usagi + Misaki bych se asi vyjádřela tak, že mi to přišlo hrozně kawaii. :3 Hlavně Misaki. ^^
Nom.. ty další jako je junjou egoist (Nowaki+Hiroki) a terrorist (Shinobu+Miyagi) mě až tak moc nebavili. Ale naštěstí tam nebyli tak často. :D Fakt se mi líbí když tam dělají ty různý xichty. ^w^ Ale přijde mi.. no.. Není tam těch gayů nějak moc? :DD Jako když si to tak vezmete, tak do Misakiho se zamiloval úplně každý kdo se s nim seznámil. :D


Anime

3. března 2016 v 14:39 | Yui |  Zajímavoti
Japonsky: アニメ

Anime je označení animovaných filmů a seriálů produkovaných v Japonsku. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OVA

(Original Video Animation), ONA (Original Net Animation), speciály, filmy a hudební videa. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí, jako anime se však počítá i loutková nebo 3D animace. Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámější patří studio Ghibli nebo Gainax. V Česku mezi nejznámější představitele anime určeného pro děti patří například seriál Pokémon nebo film Cesta do fantazie. Z hlediska západní kultury se může jevit jako překvapivé, že řada japonských animovaných filmů je zaměřena spíše na dospělé diváky. Dospělí fanoušci tohoto žánru pokládají za reprezentativní např. tituly jako Hrob světlušek, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion, Princezna Mononoke, Vampire Hunter D nebo Akira.

Zdroj: Naše známá wikipedie samozřejmě. ^w^

Tokio

2. března 2016 v 18:39 | Yui |  Zajímavoti

Tokio není v Japonsku oficiálně město. Jde o jednu z několika prefektur, které tvoří souvislé osídlení v zahraničí označované jako Tokio, přesněji jako Velké Tokio. Na území prefektury Tokio se pouze nachází vládní budovy, císařský palác a hospodářské, kulturní a dopravní centrum oblasti megalopole označované v Japonsku jako Kantó, v zahraničí jako Tokio. Naopak 1/3 prefektury je pokryta horami a lesy. Samotné Tokio nemá jedno městské centrum, ale řadu menších či větších. Ta jsou rozmístěna po obvodě kruhové městské železnice v centru Tokia. Tento článek pojednává dále převážně o Tokiu v západním pojetí. Tokio se nachází na ostrově Honšú v regionu Kantó. Žije v něm více než 9 milionů obyvatel (s předměstími okolo 40 milionů), což je asi 10 % (resp. 25%) japonské populace, a je největším městem Japonska. Až do roku 1868 se město jmenovalo Edo. Tokio může mít dnes problémy kvůli tomu, že leží v seismicky aktivní oblasti. Tokio je se svými skoro 40 miliony obyvatel momentálně považováno za největší velkoměsto na světě.

Zdroj: Naše známá wikipedie samozřejmě. ^w^
Another

2. března 2016 v 16:43 | Yui |  Another
Jsem tu s dalším anime, tentokrát anime Another. Někdo říká, že je to horor, jiný říkají, že ne, ale se mnou to vlastně ani nehlo. Pokud máte rádi psycho anime, určitě je to pro Vás. Hlavně ty poslední díly jsou opravdu brutál.:DD Nicméně mě toto anime docela bavilo. Bylo to dost napínavé. Hlavně když si říkáte ,,Jo! To ona je ten mrtvý studen navíc!" a nakonec z toho vyjde úplně někdo jiný než jste si mysleli. To mám vždy hrozně ráda. :33 Moc se mi líbila postava Misaki Mei. Byla taková tajemná. :) Co se týče hlavní postavy Sakakibara, je docela fajn.^-^ Jsem ráda, že to nebyl takový ten "uplakánek", který při všem brečí a nikdy neví co má dělat. Takže za mě palec nahoru!


Manga

2. března 2016 v 15:37 | Yui |  Zajímavoti


Japonsky: 漫画
Hiragana: まんが
Katakana: マンガ

Manga je v Japonsku velmi oblíbená a čtou jí nejen děti, ale i dospělí. Manga se v Japonsku vydává nejdříve v časopisech (po jednotlivých kapitolách), ve kterých se nachází více serií od různých autorů (autor mangy se nazývá mangaka). Pokud je série úspěšná, je celý příběh vydán samostatně, jako sešit s několika kapitolami. Tomuto sešitu se pak říká tankóbon. Příběhy vyskytující se v manze jsou častým námětem animovaných seriálů a filmů známých jako anime. Na motivy úspěšných mang také obšas vznikají konzolové či počítačové hry, knihy či hrané filmy/seriály.

Zdroj: naše známá wikipedie samozřejmě.. ^w^

My favorite openings

1. března 2016 v 18:24 | Yui |  Jiné
Otaku

1. března 2016 v 18:03 | Yui |  Zajímavoti
Tak dneska tu pro Vás mám takové vysvětlení, co znamená otaku. Už jsem se setkala se spousta človíčkama, co byli
oblíbenci anime či mangy a nevěděli to. Každopádně já si myslim, že každý kdo má rád anime, nebo mangu, by to měl vědět. ^-^

Otaku je japonský výraz pro počítačového nadšence nebo označujíci osobu, která je posedlá zálibami jako je anime, manga či elektronické hry.
Nejčastěji se používá anime otaku (ten kdo čas od času tráví vkuse několik dní bez odpočinku sledováním anime).


Z tohohle článku jsem si na 100% jistá, že jsem otaku. :DD ˘^˘

Nicméně.. zdroj těchto informací je samozřejmě naše známá Wikipedie. Jak jinak. ^w^